Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Pašvaldību politiķi sanāksmē Briselē plāno iesaisti ES politiskās darba kārtības veidošanā

17. – 18. jūnijā Briselē (Beļģija) norisinājās Eiropas Vietējo un reģionālo pašvaldību padomes (CEMR) Līderu samits un Politikas padomes sēde, Eiropas valstu pašvaldību politiķiem tiekoties pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, lai vērtētu rezultātus un plānotu turpmāko iesaisti Eiropas Savienības politikas darba kārtības veidošanā.

Sēdē Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) pārstāvēja Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Juhna.

Debatēs par Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultātiem, to ietekmi uz demokrātiju, ilgtspējīgu attīstību un Eiropas Savienības paplašināšanos pašvaldību politiķi diskutēja par vietējo un reģionālo pašvaldību prioritāšu īstenošanu jaunajā politikas kontekstā. Savukārt debatēs par plaisu, kas veidojas starp pilsētām un laukiem, un integrētu teritoriālo attīstību, Eiropas valstu pašvaldību līderi vēlreiz uzsvēra dažādu pārvaldes līmeņu nepieciešamību aktīvi sadarboties, gan kopīgi meklējot risinājumus arvien jauniem izaicinājumiem, gan arī taisnīgi sadalot resursus šo izaicinājumu risināšanai.

“Būtiski jau šobrīd aktīvi plānot nākotnes kohēzijas politiku pēc 2027. gada, kā vienu no svarīgākajām prioritātēm uzsverot pašvaldību pakalpojumu un investīciju nozīmīgumu, tādējādi vienlaikus apstiprinot Eiropas Savienības dalībvalstu iedzīvotājiem, ka Eiropas Savienības politikas prioritātēs iedzīvotājs un tā labklājība ir vissvarīgākais. Tas ir ne mazāk svarīgi, domājot par visu Latvijas reģionu attīstību,” uzsvēra Kaminskis.

Tāpat CEMR Politikas padomes sēdes dalībnieki uzzināja aktualitātes par CEMR īstenotajiem Eiropas Savienības programmu finansētajiem projektiem. LPS iesaistījusies vairākos no tiem, vērtējot Latvijas pašvaldību intereses un prioritātes. Tā, piemēram, LPS turpināsim darboties “Mēru pakta” projektā, sniedzot Latvijas pašvaldībām iespējas uzzināt citu ES pašvaldību labās prakses pieredzi klimata un enerģētikas jomā. Tāpat LPS turpina darboties projektā “Uzticības tilti”, veicinot Latvijas un Ukrainas pašvaldību tematisko sadarbību, kā arī Latvijas pašvaldību iesaisti Ukrainas pašvaldību atjaunošanā dažādās tās aspektos. Aktīvi turpinās arī dalība PLATFORMA īstenotajā projektā, gatavojot pirmo “Ilgtspējīgu pašvaldību nedēļu”, kas vairākās Latvijas pašvaldībās norisināsies šā gada septembrī.