Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Latvijā mācību vizītē viesojas Uzbekistānas pārstāvju delegācija

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) piecu dienu mācību vizītē no 10. jūnija uzņem Uzbekistānas pārstāvju delegāciju, lai iepazīstinātu ar Latvijas pieredzi klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanā un pielāgošanās pasākumu plānošanā klimata jomā.

Aktivitāte tiek īstenota projekta “Ilgtspējīgas politikas plānošana klimata pārmaiņu mazināšanas un pielāgošanās jomā Uzbekistānā” ietvaros, kas saņēmis Ārlietu ministrijas finansējumu 2023. un 2024. gadā no attīstības sadarbības budžeta. Projekta mērķis ir Uzbekistānas ilgtspējīgas politikas plānošanas klimata pārmaiņu jomā uzlabošana, stiprinot vietējo pašpārvalžu kapacitāti, paaugstinot sabiedrības izpratni par klimata pārmaiņu sociāli ekonomisko ietekmi un veicinot sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā.

Otrdien, 11.jūnijā, Uzbekistānas kolēģi tikās ar LPS priekšsēdi Gintu Kaminski, ģenerālsekretāri Mudīti Juhnu un padomnieci vides aizsardzības jautājumos Sandru Bērziņu. Savukārt ar Latvijas galvaspilsētas pieredzi pielāgošanās pasākumu plānošanā un īstenošanā klimata jomā tikšanās laikā iepazīstināja Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes LIFE Projektu vadītāja Aija Rantiņa.

LPS priekšsēdis klātesošos iepazīstināja ar LPS šī brīža aktualitātēm, tai skaitā šobrīd notiekošajām LPS un nozaru ministriju ikgadējās sarunas par budžeta jautājumiem, kurās kopīgi tiek rasti risinājumi, lai jau rudenī varētu ar Ministru prezidenti parakstīt vienošanās un domstarpību protokolu. Tāpat viņš uzsvēra pastāvošo sarežģīto situāciju finanšu jomā pašvaldībās, akcentējot valstī pieņemto lēmumu ietekmi uz pašvaldību budžetiem un grūtībām tos sabalansēt. G.Kaminskis pateicās par vērtīgo un rezultatīvo sadarbību ar Uzbekistānas kolēģiem un novērtēja arī turpmākās sadarbības iespējas. Delegāciju interesēja arī sabiedrības līdzdalības un iespējas lēmumu pieņemšanas procesā pašvaldībās klimata jomā.

Vizītes turpinājumā Klimata un enerģētikas ministrijā delegācija tikās ar ministra padomnieku sadarbības jautājumos Andi Jēkabsonu, Klimata un enerģētikas finanšu instrumentu departamenta direktoru Raimondu Kašu, Klimata un enerģētikas finanšu instrumentu departamenta vecāko eksperti Marinu Poutaneni un Klimata pārmaiņu departamenta direktori Aigu Grasmani. Uzbekistānas kolēģus interesēja Tiesību aktu pilnveidošana klimata jomā, kā arī  sabiedrības līdzdalības mehānismi lēmumu pieņemšanā. Tikšanās laikā tika pārrunātaas arī turpmākās Latvijas un Uzbekistānas sadarbības iespējas.

Savukārt trešajā vizītes dienā, 12. jūnijā Ārlietu ministrijā delegācija tiksies ar Pirmā divpusējo attiecību departamenta direktoru Uldi Mikutu, Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītāju Alisi Balodi, Attīstības sadarbības nodaļas trešo sekretāru Paulu Gailīti, kā arī Centrālās finanšu un līgumu aģentūras Attīstības sadarbības departamenta direktori Danu Heibergu. Pēcpusdienā delegācija dosies uz Ekonomikas ministriju, kur tiksies ar Ekonomikas ministrijas  parlamentāro sekretāru Jurģi Miezaini un ES un ārējo ekonomisko attiecību departamenta Ārējo ekonomisko attiecību nodaļas vecāko eksperti Ruzannu Grigorjanu, plānota arī Ekonomikas ministrijas Būvniecības politikas departamenta, Ārējo ekonomisko attiecību nodaļas un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras pārstāvju dalība.

Ar Latvijas pašvaldību pieredzi iepazīstinās Jelgavas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektores vietniece Līga Daugaviete,  iestādes Pilsētsaimniecība vadītājs Māris Mielavs, SIA Jelgavas autobusu parks valdes loceklis Gints Burks, Ārējo sakaru un starptautisko attiecību galvenā speciāliste Marta Vēbere.

Uzbekistānas delegācija no 10.-14. jūnijam Latvijā viesojas šādā sastāvā: Uzbekistānas parlamenta deputāts, Nacionālās kustības YUKSALISH priekšsēdētājs Bekmurodovs Boburs, Uzbekistānas Republikas prezidenta administrācijas pārstāvis Abdullajevs Rustams, Buhāras reģiona khokima vietnieks Arašovs Jalols, Buhāras reģiona khokima padomnieks Ruzjevs Khamza, projekta koordinatore Uzbekistānā Karimberdieva Nigora, projekta vadītājas asistente Barnohona Nijazimbetova, Surkhandarjas reģiona khokima padomniece Amirova Gulmira, Ekoloģijas, vides aizsardzības un klimata pārmaiņu ministrijas pakļautībā esošā Nacionālā zaļās transformācijas un pielāgošanās klimata pārmaiņām centra galvenā speciāliste Davlatova Sevara, Eksperts darbā ar pilsoniskās sabiedrības institūcijām Polvonovs Ulugbeks, YUKSALISH Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājs Junusovs Šamšods, Projekta “Ilgtspējīgas politikas plānošana klimata pārmaiņu mazināšanai un pielāgošanai Uzbekistānā” eksperts Igamberdievs Bunyods,  YUKSALISH priekšsēdētāja padomnieks Primovs Eliors.

Noderīga informācija: 

Latvijas īstenotās attīstības sadarbības politikas mērķi, rīcības virzieni un uzdevumi balstās Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēs 2021.-2027. gadam, ar ko Latvija apliecina savu  apņemšanos sniegt ieguldījumu pasaules un partnervalstu ilgtspējīgā un demokrātiskā attīstībā un globālu izaicinājumu risināšanā. Attīstības sadarbības politikā Latvija izceļ sadarbības un partnerību nozīmi visos attīstības sadarbības posmos gan Latvijas attīstības sadarbības kopienas ietvaros, gan attiecībās ar partnervalstīm un citiem attīstības sadarbības īstenotājiem. Ņemot vērā partnervalstu vajadzības, Eiropas Savienības līmenī noteiktos sadarbības virzienus un Latvijas salīdzinošo pieredzi un ekspertīzi, Latvija turpinās sniegt atbalstu partnervalstīm, īstenojot attīstības sadarbību tiesiskuma veicināšanas, publiskās pārvaldes attīstības un tās spēju stiprināšanas, uzņēmējdarbības attīstības, dzimumu līdztiesības, demokrātiskas līdzdalības veicināšanas un pilsoniskās sabiedrības attīstības, izglītības, kā arī klimata pārmaiņu un vides aizsardzības jomās, tādējādi sniedzot ieguldījumu Dienaskārtības 2030 ieviešanā.