Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

LPS Valde aicina Ministru prezidentu uzklausīt pašvaldību viedokli un redzējumu par skolu tīkla reformu

Foto: Pixabay

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Valde aicina ministru prezidentu Arturu Krišjāni Kariņu jau tuvākajā laikā tikties ar LPS vadību, lai uzklausītu pašvaldību viedokli, redzējumu un iespējamos risinājumus Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātajai skolu tīkla reformai, lai kopīgi panāktu valstiski labāko rezultātu.

Ņemot vērā, ka IZM līdz šī gada 15.augustam ir jāizstrādā un valdībā izskatīšanai jāiesniedz informatīvais ziņojums par ilgtspējīgu un efektīvu skolu tīklu, LPS Valde lēma par nepieciešamību tikties ar Ministru prezidentu, lai akcentētu šī jautājuma nozīmību un turpmāko rīcību, jo nekvalitatīvas reformas īstenošanas rezultātā var sekot valstiski būtiskas sekas, tai skaitā vēl straujāka iedzīvotāju skaita samazināšanās lauku teritorijās. LPS Valde uzsver, ka skolu tīkla reforma nevar būt eksperiments, bet šim procesam ir jānotiek kvalitatīvi, pieņemot datos un reālajai situācijai atbilstošus lēmumus.

Šobrīd IZM izstrādātais piedāvājums par skolu tīkla sakārtošanu ir jauns, tā sagatavošanas process neskaidrs, jo nav kopīgi izskatīts darba grupā Par bērncentrēta un cilvēkresursu efektīva skolu tīkla izveidi. Ņemot vērā šī jautājuma nozīmi un to, ka informatīvā ziņojuma sagatavošanai ir paredzēti divi mēneši, LPS Valdes ieskatā nekavējoties vajadzīga saruna ar A.K.Kariņu, lai informētu un detalizēti izskatītu, skaidrotu pašvaldību sagatavotos argumentus, priekšlikumus un redzējumu par šī brīža situāciju, veidojot kopīgu izpratni par turpmāko darbu un rīcību līdz 15.augustam, kad informatīvais ziņojums tiks izskatīts Ministru kabinetā.  

Par IZM piedāvāto skolu tīkla reformu šī gada 30.maijā norisinājās diskusija un viedokļu apmaiņa.  valdībā. Tieši tāda pati plašāka diskusija nepieciešama arī ar pašvaldībām, strādājot pie ziņojuma līdz tā iesniegšanai valdībā, lai saņemtu skaidras atbildes uz jautājumiem gan par piedāvāto jauno konceptu izglītības jomā, gan virkni citiem ar skolu reorganizāciju saistītiem jautājumiem – jauno sistēmu un izglītības pieejamību piedāvātajā 7.-9.klašu grupā, transporta nodrošināšanu, profesionālās ievirzes izglītību u.c. Tikpat svarīgs ir izglītības infrastruktūras kapacitātes jautājums valstspilsētās, Pierīgā un attīstības centros.

LPS akcentē, ka pēdējo divdesmit trīs gadu laikā Latvijā kopumā ir slēgta 401 vispārizglītojošā skola. 2021./2022.mācību gadā – reorganizētas 166 vispārizglītojošās skolas. Pašvaldības darbs šajā jomā turpinās, ņemot vērā demogrāfiskos u.c. datus.