Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Pašvaldību speciālisti aicināti uz semināru par mežaparku veidošanu

Turpinot semināru ciklu pašvaldību speciālistiem "Kā saimniekot videi draudzīgi, ilgtspējīgi un kā veicināt klimatneitralitātes sasniegšanu", 19.augustā Valkas novada Ērģemē notiks jau otrais Latvijas pašvaldību organizētais seminārs, kur dalībniekiem būs iespēja uzzināt pat mežaparku veidošanu.

Par mežaparka veidošanas nosacījumiem, to juridiskajiem aspektiem stāstīs Valsts meža dienesta Meža resursu pārvaldības departamenta direktore Solvita Mūrniece, par teritorijas publiskās zaļās ārtelpas plānošanu, dabas un ainavu veidošanu informēs Latvijas valsts mežu eksperti Ilze Kukāre un Mārtiņš Kalniņš.

Aktuāls jautājums meža un lauksaimiecības zemju apsaimniekošanā ir par klimatneitralitātes ieviešanu saimniecībās, un par šo tēmu stāstīs Mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks Andis Lazdiņš. Savukārt semināra noslēgumā Vidzemes augstskolas docētāja Iveta Druva Druvaskalne iepazīstinās ar tūrisma tendencēm pierobežā.

Pēc ekspertu stāstījuma semināra dalībnieki dosies uz Ērģemes pilsdrupām un topošo mežaparku, kur novada vēstures entuziasts Jānis Biezais rosinās uz diskusiju, vai vēstures fakti ir palīgs vai traucēklis ainavas plānošanā. Pēc tam Ērģemes pagasta pārvaldnieks Pēteris Pētersons dalībniekus izvedīs pa topošā mežaparka takām.

LPS organizētajā semināru ciklā šogad plānoti vēl trīs semināri, kas notiks Saulkrastos, Augšdaugavas novadā un Gulbenē.

LPS organizēto piecu semināru cikla, kā mērķis ir, izstaigājot konkrētu maršrutu, apmainīties ar pieredzi, veicināt kopēju izpratni par dabas daudzveidību, ilgtspējīgu apsaimniekošanu un iespējām apsaimniekot dabas objektus, sabalansējot sociālās, ekonomiskās, vides funkcijas un reizē arī sasniegt klimatneitralitāti.