Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

EP Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa 45. plenārsesijā ievēl jaunu Kongresa prezidentu

No 24. līdz  26. oktobrim Strasbūrā (Francija) notika Eiropas Padomes (EP) Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa 45. plenārsesijas sēdes.

Latvijas delegāciju pārstāv delegācijas vadītājs, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne.

Plenārsēdes pirmajā dienā kā jaunais Kongresa prezidents ievēlēts Marks Kols (Marc Cools) Beļģija. Viņš vienlaikus ir arī Briseles parlamenta goda viceprezidents. Jāpiemin, ka M.Kols bija Kongresa Monitoringa delegācijas sastāvā, kas 2017. gadā vērtēja vietējās demokrātijas principu ievērošanu Latvijā saistībā ar Eiropas vietējo pašvaldību hartu.

Kongresa 45. plenārsesijā notika diskusija un viedokļu apmaiņa par Krievijas izvērsto karu pret Ukrainu, par pašvaldību lomu Krievijas atbildības nodrošināšanā. Kā arī Kongresā pieņēma rezolūciju par pretkara politisko aktīvistu un par pārliecības dēļ ieslodzīto stāvokli Krievijā un uz laiku okupētajās Ukrainas teritorijās.

Kongresa plenārsesijas laikā tika arī skatīti šādi jautājumi - Vietējās demokrātijas izvērtējums Igaunijā, Īrijā un Slovākijā, vardarbības problemātika pret pašvaldību mēriem, pašvaldību loma enerģētikas pārejā, kā arī ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšana: pašvaldību pieredze un gūtās mācības.

Tā kā šobrīd rit pēdējās nedēļas Latvijas prezidentūra Eiropas Padomes Ministru komitejā, kas noslēgsies 15. novembrī, tad Kongresa 45. plenārsēdes laikā Latvijas Republikas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa uzstājās ar runu un atbildēja uz Kongresa delegātu uzdotajiem jautājumiem.

Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongress (The Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe (CLRAE)) ir viena no Eiropas Padomes (EP) institūcijām, kas tika izveidota 1994. gada 14. janvārī, pārveidojot tā priekšteci – Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo varu pastāvīgo konferenci. Kongresa galvenie uzdevumi ir dot iespēju pašvaldību politiķiem diskutēt par kopīgām problēmām, apspriest pieredzi un izteikt priekšlikumus valdībām; pārstāvēt Eiropas vietējo un reģionālo pašvaldību viedokli Eiropas Padomē; būt padomdevējam Ministru komitejai un Parlamentārajai asamblejai par visiem Eiropas vietējās un reģionālas politikas aspektiem; sadarboties ar pašvaldību nacionālajām un starptautiskajām organizācijām; organizēt dažādus pasākumus, lai iesaistītu pēc iespējas lielāku iedzīvotāju daļu demokrātijas veidošanas procesos; gatavot ziņojumus par Eiropas Vietējo pašvaldību hartas principu ieviešanu EP dalībvalstīs, regulāri sekojot vietējās demokrātijas attīstības procesiem; praktiski palīdzēt jaunajām dalībvalstīm, veidojot efektīvas vietējās un reģionālās pašvaldības.