Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

Iespēja jauniešiem kļut par starptautiska pasākuma organizatoriem

Eiropas Jaunatnes nedēļā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) organizē interesantu pasākumu jauniešiem – “Hop on the train” – braucienu ar privātu vilciena vagonu uz Valgu un aktivitātes kopā ar igauņu jauniešiem Valkā/Valgā.

Pirms tam mēs aicinām jauniešus iesaistīties pasākuma organizēšanā, un šim nolūkam tiek organizētas mācības 5. – 6. aprīlī. Tajās jaunieši plānos aktivitātes vilcienā un Valkā/Valgā.

Lūgums aicināt savus jauniešus piedalīties mācībās, personiski uzrunājot tos, kam tuva pasākumu organizēšana un līdzdalības tematika. Aicinājums pieteikties pašam vilciena pasākumam pārējiem dalībniekiem “Hop on the train” tiks publicēts tikai jaunnedēļ. Jaunieši, kas piedalīsies mācībās un organizēs pasākumu, tiks iekļauti “Hop on the train”  dalībnieku sarakstā.

Jaunieti – kļūsti par starptautiska pasākuma “Hop on the train” organizatoru

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) un Eiropas informācijas tīkls Eurodesk aicina jauniešus, kas vēlas sevi pierādīt aktivitāšu organizēšanā un veicināt jauniešu pilsonisko līdzdalību, kļūt par Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākuma “Hop on the train” organizatoriem! Pieteikšanās līdz 28. martam!

Pasākums jauniešiem “Hop on the train” noritēs 19. un 20. aprīlī. Pirmajā dienā plānots unikāls brauciens ar vilcienu Rīga-Valga, pulcējot atsevišķā vagonā ap 80 jauniešus no Latvijas. Savukārt otrajā dienā plānotas aktivitātes kopā ar igauņu jauniešiem robežpilsētās Valkā un Valgā.

 

Mācības pirms pasākuma

Pirms pasākuma “Hop on the train” organizatoru komandai plānotas mācības 5. un 6. aprīlī, kad kopā ar profesionāliem neformālās izglītības mācību vadītājiem tiks izstrādātas pasākuma aktivitātes un norises plāns. Pieteikšanās pasākuma organizatoru komandai un mācībām 5. un 6. aprīlī (Pierīgā) iespējama līdz 2024. gada 28. martam.

 

Pasākuma “Hop on the train” mērķis ir vairot jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanā, iesaistoties savas nākotnes veidošanā reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī, kā arī veicināt jauniešu iesaisti Eiropas Savienības jaunatnes programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss”. Viena no pasākuma tēmām būs arī jauniešu līdzdalības veicināšana Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas Latvijā notiks 8. jūnijā.

 

Pieteikšanās

Lai kļūtu par daļu no pasākuma “Hop on the train” organizatoru komandas un piedalītos 5. un 6. aprīļa mācībās, jaunietim līdz 2024. gada 28. martam (ieskaitot) ir jāaizpilda pieteikuma anketa. Vietu skaits pasākuma organizatoru komandā ir ierobežots! Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi pēc 29. marta, par to informējot uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi.

 

Pasākuma organizatoru komandas mācībām 5. un 6. aprīlī aicinām pieteikties jauniešus, kas:

  • ir vecumā no 18*-30 gadiem;
  • vēlas veicināt vienaudžu līdzdalību lēmumu pieņemšanā skolas, pašvaldības, nacionālā vai starptautiskā līmenī;
  • vēlas apliecināt savas personiskās prasmes pasākumu organizēšanā vietējā un starptautiskā mērogā;
  • vēlas attīstīt līderības prasmes un pārliecinoši īstenot iecerēto aktivitāti;
  • izmantos dažādas neformālās izglītības metodes, lai iesaistītu jauniešus;
  • ir gatavi izstrādāt reprezentācijas un pasākuma popularizēšanas materiālus, pēc pasākuma atspoguļot savu pieredzi sociālajos tīklos, medijos vai citviet;
  • ir gatavi pilnvērtīgi piedalīties abos savstarpēji saistītajos pasākamos: 5. un 6. aprīlī mācībās, kā arī 19. un 20. aprīlī pasākumā “Hop on the train”;
  • spēj komunicēt arī angļu valodā;
  • pieredze “Erasmus+” vai “Eiropas Solidaritātes korpuss” jaunatnes jomas projektos tiks uzskatīta par priekšrocību.
  • Svarīga informācija!

Svarīgi, lai dalībnieks varētu piedalīties gan mācībās 5. un 6. aprīlī Pierīgā, gan pasākumā “Hop on the train” 19. un 20. aprīlī vilcienā un Valkā un Valgā. Mācības organizatoru komandai 5. un 6. aprīlī notiks latviešu valodā, bet pasākums “Hop on the train” Valkā un Valgā notiks angļu valodā kopā ar Igaunijas vienaudžiem.

 

Dalība mācībās un pasākumā ir bezmaksas. To izmaksas sedz JSPA (nakšņošana mācībās Pierīgā un Valkā, ēdināšana, vilciena izmaksas Rīga-Valga-Rīga, mācību organizatoriskās izmaksas). Dalībniekiem pašiem ir jāsedz tikai transporta izdevumi nokļūšanai uz/no mācībām Pierīgā un pasākuma sākumu un noslēgumu Rīgas centrālajā stacijā.

 

Savukārt jauniešu pieteikšanās tikai pasākumam “Hop on the train” 19. un 20. aprīlī tiks atvērta pēc 27. marta.

 

Par Eiropas Jaunatnes nedēļu

Eiropas Jaunatnes nedēļa ir Eiropas Komisijas pasākums, kas tiek rīkots reizi divos gados un šogad tā Latvijā un citviet Eiropā tiks atzīmēta no 2024. gada 12.-19. aprīlim.  Eiropas Jaunatnes nedēļa šogad veltīta aktīvai pilsoniskajai līdzdalībai un tās vadmotīvs ir “Jauniešu redzējums”. Eiropā Jaunatnes nedēļas ietvaros organizētie pasākumi ir redzami interaktīvajā kartē Eiropas Jaunatnes portālā.

 

Radās jautājumi?

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Jaunatnes politikas atbalsta departamenta Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinatorēm Aritu Zvejnieci (tālr. +371 67356249, e-pasts: arita.zvejniece@jaunatne.gov.lv) vai Lindu Josti-Sidorovu (tālr. +371 67356255, e-pasts: linda.joste-sidorova@jaunatne.gov.lv).

 

*Gadījumā, ja piesakās nepilngadīgs jaunietis, ņemot vērā, ka pasākuma norisināsies Latvijas un Igaunijas teritorijās, jaunietim uz pasākuma norises dienu ir jābūt un jāspēj uzrādīt notariāli apliecinātu vecāku pilnvaru un citus nepieciešamos dokumentus, kas nepieciešami, lai patstāvīgi varētu doties ārpus Latvijas Republikas teritorijas.