Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Šajā sadaļā atrodama informācija par aktualitātēm jaunatnes jomā – jaunumi, notikumi, apmācības, semināri, videokonferences, projekti, kas attiecas vai varētu būt interesanti pašvaldībām un pašvaldībās strādājošajiem jaunatnes lietu speciālistiem/jaunatnes darbiniekiem.

Iepriekšējais
Nākamais

Izsludināta pieteikšanās konkursam “Labākais darbā ar jaunatni 2022”

Lai izteiktu atzinību par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) organizē konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2022”. Tajā aicinātas pieteikties pašvaldības, darbā ar jaunatni iesaistītās personas, jauniešu centri, kā arī jaunatnes organizācijas un biedrības, kas veic darbu ar jaunatni. Pieteikumi dalībai konkursā jāiesniedz līdz 2022. gada 11. novembrim.

Pretendenti var tikt pieteikti 8 kategorijās:

  • Labākais starts - pašvaldības, jaunatnes organizācijas un biedrības un nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, kā arī darbā ar jaunatni iesaistītās personas, kuras uzsākušas veikt darbu ar jaunatni pēdējo 2 gadu laikā;
  • Līdzdalības stiprinātājs - – pašvaldības, jaunatnes organizācijas un biedrības un nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, ar plašu pieredzi darba ar jaunatni veikšanā;
  • Veiksmīgākais projekts - pasākumi, projekti, aktivitāšu cikli darbā ar jaunatni, kas devuši īpašu pievienoto vērtību jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai pašvaldībā;
  • Drosmīgākais projekts - pasākumi, projekti, aktivitāšu cikli darbā ar jaunatni, kas devuši īpašu pievienoto vērtību jauniešu ar mazāk iespējām vai jauniešu no sociālā riska grupām dzīves kvalitātes uzlabošanai pašvaldībā;
  • Viedais atbalsts - digitāli risinājumi un rīki, kas veicinājuši jauniešu iesaisti un līdzdalību;
  • Jauniešiem draudzīga vide - darbīgi jauniešu centri un telpas jauniešiem, kur jaunieši var kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, gūt atbalstu un līdzdarboties pilsoniskās līdzdalības aktivitātēs;
  • Straujākais lēciens - jaunatnes organizācijas, kā arī biedrības un nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, kuras pēdējo divu gadu laikā veikušas būtiskus uzlabojumus darbā ar jaunatni;
  • Iedvesmas dzirksts - darbā ar jaunatni iesaistīta persona ar plašu pieredzi šajā jomā un iesaisti jaunatnes politikas veidošanā.

Pašvaldības var tikt pieteiktas šādās kategorijās: "Labākais starts", "Līdzdalības stiprinātājs", "Veiksmīgākais projekts", "Drosmīgākais projekts", "Viedais atbalsts".

Jauniešu centri var tikt pieteikti kategorijā "Jauniešiem draudzīga vide".

Jaunatnes organizācijas un organizācijas, kuras veic darbu ar jaunatni var tikt pieteiktas šādās kategorijās: "Labākais starts", "Straujākais lēciens", "Līdzdalības stiprinātājs", "Veiksmīgākais projekts", "Drosmīgākais projekts", "Viedais atbalsts".

Darbā ar jaunatni iesaistītās personas pašvaldībā, pašvaldības iestādē, jaunatnes organizācijā, biedrībā un nodibinājumā var tikt pieteiktas šādās kategorijās: "Labākais starts" un "Iedvesmas dzirksts".

Pieteikumu dalībai konkursā var iesniegt fiziska vai juridiska persona, nosūtot pieteikumu Izglītības un zinātnes ministrijai: Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050, vai iesniedzot to parakstītu ar drošu elektronisko parakstu: jaunatneslietas@izm.gov.lv.

Plašāka informācija, konkursa nolikums un tā pielikumi pieejami jaunatnes lietu portālā.

IZM konkursu organizē sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, biedrību “Latvijas Pašvaldību savienība” un biedrību “Latvijas Jaunatnes padome”.