Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) mērķis ir apvienot un organizēt pašvaldību izpildinstitūciju vadītājus, lai:

1.1. attīstītu starppašvaldību kontaktus, sekmētu vispārējo sadarbību, pieredzes  apmaiņu un pašvaldību attīstību;

1.2. paaugstinātu dalībnieku kvalifikāciju;

1.3. piedalītos LPS lēmumu izstrādē un izpildē;

1.4. rūpētos par dalībnieku tiesisko aizsardzību;

1.5. pārstāvētu LPIA dalībnieku intereses Eiropas Savienības, Eiropas Padomes un citās starptautiskajās pašvaldību izpildvadītāju intereses pārstāvošās institūcijās.

LPIA dalībnieki ir pašvaldības – LPS biedri. Iestāšanās LPIA un izstāšanās no tās notiek, pamatojoties uz pašvaldības pieteikumu/atteikumu.

Dalībnieku LPIA pārstāv pašvaldības izpilddirektors un (vai) viņa vietnieks, kā arī pašvaldības deleģētas personas.

Kontakti un vadība:
LPIA Valdes priekšsēdētājs Uģis Fjodorovs (Madonas novada pašvaldības izpilddirektors)

E-pasts: ugis.fjodorovs@madona.lv

Tālrunis: 28382616

No LPS puses LPIA darbu koordinē padomniece Sniedze Sproģe, e-pasts: sniedze.sproge@lps.lv

LPIA Valdes sastāvs:

Priekšsēdētājs: Uģis Fjodorovs (Madonas novads, Vidzemes reģions);

Rīgas valstspilsēta: Jānis Lange (izpilddirektors);

Valstspilsētas: Aldis Ābele (Ventspils);

Valstspilsētas ar novadiem: Evija Voitkāne (Valmieras valstspilsēta un novads), LPIA priekšsēdētāja vietniece;

Pierīgas reģions: Jolanta Jansone (Ķekavas novads); 

Kurzemes reģions: Kristaps Osis (Saldus novads);

Zemgales reģions: Agris Vilks (Dobeles novads);

Latgales reģions: Sergejs Jakovļevs (Ludzas novads);

LPIA sanāksmju videoieraksti pieejami LPS YouTube kanāla LPIA atskaņošanas sarakstā

Iepriekšējais
Nākamais

Izpilddirektori sanāksmē Rīgā vērtēja ekonomiskās tendences reģionos

Šī gada 2.janvārī Rīgā notika Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas (LPIA) gada pirmā sanāksme, kurā klātesošie vērtēja ekonomiskās tendences reģionos un uzklausīja informāciju par reģionālajām atšķirībām.

Sanāksmes videoieraksts pieejams ŠEIT.

Pasākumu ar uzrunu un prezentāciju atklāja Rīgas domes izpilddirektors Jānis Lange. Viņš klātesošos informēja par deviņām galvaspilsētas prioritātēm: paradumu maiņa mobilitātes nodrošināšanai, dzīves kvalitāte, laba vides kvalitāte, kvalitatīva izglītība, pieejams un daudzveidīgs mājoklis, mūsdienīga un atvērta pilsētas pārvaldība, veselīga un sociāli iekļaujoša pilsēta, konkurētspējīga pilsēta ar inovatīvu ekonomiku, daudzveidīga un autentiska kultūrvide. Kā Rīgas valstspilsētas svarīgākos investīciju projektus viņš akcentēja Austrumu maģistrāli, Dienvidu tilta 4.kārtu un Ziemeļu koridoru (PPP). Savukārt 2024.gada izaicinājumi ir efektivitāte, mākslīgais intelekts un civilā aizsardzība.

Sēdes turpinājumā uzņēmējs un ekonomists, SIA Primekss valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs pastāstīja par galvenajām ekonomiskajām tendencēm reģionos un Latvijā kopumā.  Viņš aicināja sekmīgāk un ciešāk sadarboties, lai veicinātu skaidrāku, veiksmīgāku normatīvo aktu sistēmu uzņēmējdarbības attīstībai. Galvenais akcents ir atbilde uz jautājumu – kā vairot pievienoto vērtību savai ekonomikai valstī? Tādā veidā var nodrošināt lielāku iekasēto nodokļu apjomu, kā rezultātā arī lielāki ieņēmumi pašvaldību budžetos.

Pašvaldību izpilddirektori sanāksmes laikā tikās ar Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas priekšsēdētāju Oļegu Burovu, uzdeva viņam jautājumus un diskutēja par nodokļu politiku, birokrātijas mazināšanu, Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguvi, atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, investīcijām, Pašvaldību likumu un izpilddirektoru lomu, valsts noslēpumu un interešu konfliktu u.c.

Savukārt AS Swedbank ekonomiste Līva Zorgenfreija stāstīja par ekonomikas attīstības jautājumiem, tai skaitā procentu likmju kāpumu, inflācijas ietekmi un turpmāko situāciju,  ekonomikas stagnāciju un esošo situāciju reģionos. Reģionos daudz lielāka loma ir ražošanai. Latvijā pēc OECD datiem reģionālās ekonomiskās atšķirību ziņā ir 3.vietā.

Visbeidzot sēdes izskaņā vēsturnieks, Vidzemes augstskolas vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš atklāja reģionālās atšķirības Latvijā pēdējos 100 gados: ko rāda vēsturiskā IKP dati.

Pasākuma noslēgumā pašvaldību izpilddirektori apmeklēja Melgalvju namu.

Rīgas dome - izpilddirektors Jānis Lange
Kā attīstīt reģionus? Uzņēmējs un ekonomists, SIA "Primekss" valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs
Ekonomikas attīstības tendences - Swedbank ekonomiste Līva Zorgenfreija
Reģionālās atšķirības Latvijā pēdējos 100 gados: ko rāda vēsturiskā IKP dati? • Vēsturnieks, Vidzemes augstskolas vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš
PROTOKOLS