Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Sēlijas bibliotēkās veidos pilsoniskās līdzdalības atbalsta punktus

Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrības Sēlijas nodaļu Sēlijas bibliotēkās veidos pilsoniskās līdzdalības atbalsta punktus, kas nākotnē varētu kļūt par pamatu iedzīvotāju padomju izveidei lauku kopienās.

Vairākās pašvaldībās Latvijā ieviesta prakse veidot lauku bibliotēkas kā klientu centrus. No 2024. gada 1. janvāra arī Jēkabpils novada pašvaldības pakalpojumi tiek sniegti bibliotēkās, pārņemot pienākumus no līdzšinējiem pašvaldības klientu apkalpošanas speciālistiem pagastos.

Lauku bibliotēkām, atrodoties tālu no administratīvā centra, ir cieša saikne ar vietējo kopienu un atšķirīgas darba metodes, salīdzinot ar pilsētu bibliotēkām. To apliecina vairākas “Sēlijas salu” kopienas, kuras iesaistījušās sadarbības tīklā tieši caur vietējās bibliotēkas darbinieku vēlmi līdzdarboties pilsoniskās līdzdalības procesos. Tāda ir Sunākstes bibliotēka Aizkraukles novadā, Rites bibliotēka Jēkabpils novadā, Kaplavas bibliotēka Krāslavas novadā un citas.

Šī gada laikā vietējās bibliotēkas Sēlijā tiks attīstītas kā atbalsta punkti un bibliotekāriem tiks nodotas prasmes un zināšanas iedzīvotāju padomju darbībā, nevalstisko organizāciju jomā, kā arī dialoga veidošanā ar pašvaldību. Apmācības notiks tiešsaistē katra mēneša pēdējā trešdienā no janvāra līdz aprīlim. Mācību noslēgumā bibliotēkām tiks izsniegti informatīvie plakāti, koncentrēti vēstot par dažādām līdzdalības iespējām.

Jau trešo gadu Skrudalienas pagasta Ilgu muižā norisināsies klātienes apmācības. Tajās tiksies esošo Sēlijas kopienu un nevalstisko organizāciju līderi, kuriem šogad pievienosies jauni dalībnieki no bibliotēku vidus. Mācībās no 1. līdz 3. martam  pastiprināta uzmanība tiks veltīta iedzīvotāju padomju izveides iespējām, kas Sēlijā tā arī nav sākušas darboties.

Sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrības Sēlijas nodaļu septembrī gaidāms forums “Līdzdalības bibliotēkas Sēlijas salās”.  Forumā pulcēsies gan bibliotekāri no visas Sēlijas, gan nevalstisko organizāciju biedri un pašvaldību speciālisti. Tajā tiks skaidrota bibliotēku iespēja būt par pilsoniskās līdzdalības centru savā kopienā.

Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” turpinās nodrošināt regulāru informācijas apriti par visām pilsoniskās sabiedrības norisēm Sēlijā gan plašsaziņas līdzekļos, gan sociālajos tīklos. Tāpat arī šajā gadā iznāks elektroniskais ikmēneša informatīvais izdevums “Sēlijas salu ziņas”, kas tiek publicēts Sēlijas tūrisma un kopienu portālā selija.com.

Projektu “Pilsoniskās līdzdalības atbalsta punkti Sēlijā” īsteno biedrība “Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”” ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta aktivitātēm piešķirti 11000 € un tās tiek īstenotas Sēlijas vēsturiskās zemes robežās līdz 2024. gada 31. oktobrim.

kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”