Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Noslēgusies pasākumu sērija “MAZĀS BILDES 2023” Čiekurkalnā! un akcija “Pastkastīte – mājas vizītkarte!”

Šovasar Čiekurkalna iedzīvotāji un uzņēmumi tika aicināti piedalīties mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” “MAZO BILŽU” akcijā "Pastkastīte - mājas vizītkarte!", lai savas pastkastītes pārdomāti un atbildīgi sakārtotu - personalizētu, apgleznotu vai kā citādi mākslinieciskotu.

Pasākuma ietvaros Čiekurkalna iedzīvotāji varēja iepazīties ar “BILŽU” mūziķu un mākslinieku veidoto izstādi “Pastkastītes”, kas bija apskatāma Čiekurkalna bibliotēkas dārzā. Turpat visas vasaras garumā notika arī pastkastīšu apgleznošanas darbnīcas, kurās pastkastītes tika apgleznotas, izmantojot noturīgās “SADOLIN” āra krāsas. Tajās “BILŽU” mākslinieki iepazīstināja čiekurkalniešus ar dažādām mākslinieciskošanas tehnikām un konsultēja krāsu izvēli.

Lai novērtētu pastkastīšu stāvokli Čiekurkalnā, mācību iestāžu audzēkņi, skolotāju mudināti, fotografēja “bēdīgās” pastkastītes un tapa skolēnu skiču izstāde “Ja man būtu sava pastkastīte…”.

Septembra izskaņā Čiekurkalnā notika publiska ekskursija pa jaunizveidoto “MAZO BILŽU” miniatūro mākslas darbu taku.

Nesen notika Čiekurkalna iedzīvotāju balsojums Čiekurkalna apkaimes mājas lapā par akcijā iesniegtajām pastkastītēm. Vislielāko balsotāju atzinību ieguva pastkastīte, ko Čiekurkalna bibliotēkai darinājusi māksliniece – keramiķe Agnese Sunepa ar darbu “Bibliotēkas lāča stāsts”. Šī autore un Čiekurkalna bibliotēka saņēma Latvijas Pašvaldību savienības atzinības balvu.  Balvu no LPS saņēma arī Rīgas 45. Vidusskola, kura aktīvi piedalījās skolēnu skiču izstādē “Ja man būtu sava pastkastīte”.                                                                             

Vēl iedzīvotāju un “BILŽU” mākslinieku atzinību un pozitīvu novērtējumu guva pastkastītes, ko veidoja: Lolita Dobrovska -“Magones”, Tatjana Raičiņeca -“ Rīta lūgšana”, Rinalds Straume -“Latvian Red”, Antonija Dombrovska un Kaspars Spunde – “Aizvestie”, Aleksandrs Ņeberekutins -“Pastkastīšu vilciens”. Šie akcijas dalībnieki saņēma balvas no Latvijas Nacionālā kultūras centra, Pūres Šokolādes muzeja un “BILŽU BIROJA”

           Katrai no mākslinieciskotām pastkastītēm ir dziļi personīgs, emocionāls, aizkustinošs stāsts par pastkastītes dizaina tapšanu vai vēstījums par pastkastītē attēloto.

Projektu īsteno Čiekurkalna attīstības biedrība sadarbībā ar “BILŽU BIROJU”, Mākslas un Mūzikas festivālu “BILDES”, Rīgas Domes Kultūras pārvaldi, Ziemeļrīgas kultūras apvienību un Rīgas Centrālo bibliotēku. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

         

Tija Auziņa

“BILŽU BIROJS”