Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu
Iepriekšējais
Nākamais

Eiropas Vietējās solidaritātes dienas šogad Rekavas vidusskolā

Foto: laikraksts "Vaduguns".

24. novembrī Eiropas Vietējās solidaritātes dienu ietvaros Balvu novada Rekavas vidusskolā, izspēlējot interaktīvu spēli, skolēni iepazinās ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Rekavas vidusskolas skolēni gan ar aizrautību atbildēja uz dažādiem jautājumiem par 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, piemēram, diskutējot par to, vai piesārņojumu jūrā rada atkritumi pludmalē, vai tomēr kaijas, gliemeži un aļģes. Līdztekus atbildēm uz jautājumiem par Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, skolēni, domājot par veselīga dzīvesveida nozīmi ikdienā, arī izspēlēja spēli, kuras ietvaros tiem bija jāveic dažādi vingrojumi. Tikmēr daļa radošāko skolēnu gatavoja plakātus, mākslas valodā atspoguļojot savu skatījumu par katru no Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

Eiropas Vietējās solidaritātes dienas (EDLS) no 15. līdz 30. novembrim norisinājās vairākās Eiropas valstu pašvaldībās, un Latvijas Pašvaldību savienība kopīgi ar Latvijas pašvaldībām šo dienu organizēšanā iesaistās jau kopš 2016. gada. EDLS mērķis ir stiprināt Eiropas demokrātiskās vērtības – dažādību un solidaritāti, – atbalstot Eiropas pašvaldības un rosinot to iedzīvotājus aktīvi iesaistīties vietējās norisēs. Šogad līdztekus aktivitātei Rekavas vidusskolā šo dienu pasākumi norisinājās arī pašvaldībās Beļģijā, Francijā, Nīderlandē un Spānijā. Vairāk informācijas par EDLS atradīsiet tām veltītajā tīmekļa vietnē.

Aktivitāte norisinājās Eiropas Komisijas līdzfinansētā un Latvijas Pašvaldību savienības īstenotā attīstības sadarbības projekta “Strādājot kopā iespēju sniegšanai vietējām un reģionālajām pašvaldībām attīstības veicināšanai ES partnervalstīs” ietvaros.

Latvijas Pašvaldību savienība pateicas Rekavas vidusskolas direktorei Žannai Maksimovai, skolas skolotājiem un skolēniem par centīgu gatavošanos un aizrautīgu iesaistīšanos EDLS aktivitātē un radošā ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu iepazīšanā!