Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana

Nacionālas nozīmes projekta “Piekrastes apsaimniekošanas prakstisko aktivitāšu reakizēšana” (reģ. nr. 1-08/260/2018) vadošais partneris ir Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Projekts tiek realizēts ciešā sadarbībā ar visām Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastes pašvaldībām vai to institūcijām.

Projektā piedalās: Carnikavas nov.d.; Engures nov.d.; Dundagas nov.d.; Grobiņas nov.d.; Jūrmalas pils.d.; Liepājas pils.d.; Limbažu nov.d.; Mērsraga nov.d.; Nīcas nov.d.; Pāvilostas nov.d.; Rīgas pils. Ziemeļu un Pārdaugavas izpilddirekcijas; Rojas nov.d.; Rucavas nov.d.;Salacgrīvas nov.d.; Saulkrastu nov.d.; Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” un Ventspils nov. d.. 

Projekta mērķis ir īstenot jūras piekrastes joslas apsaimniekošanu, nodrošinot tajā labu vides kvalitāti - iedzīvotājiem, atpūtniekiem, tūristiem kvalitatīvu, tīru, drošu vidi un pludmales pieejamību, un veicināt bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

Projekta realizācijas rezultātā jūras piekrastes joslā tiks uzlabota tās vides kvalitāte, veicināta bioloģiskās daudzveidības saglabāšanās, nodrošināti apstākļi drošai atpūtai sakoptā vidē, pieaugusi cilvēku apmierinātība ar piekrastes pieejamību, labiekārtojumu, drošību un sanitāro prasību nodrošinājumu. 

Projekta ietvaros piekrastes joslā tiks veikti šādi darbi:  atpūtnieku atstāto un no jūras izskaloto atkritumu, kā arī mirušo dzīvnieku savākšanas un utilizēšanas darbi, informatīvo zīmju un stendu uzstādīšana, koka gājēju laipu atjaunošana un jaunu laipu ierīkošana kāpu zonā antropogēnās slodzes mazināšanai un piekļuvei, peldvietu norobežošana ar bojām, solu atjaunošana un jaunu solu uzstādīšana, āra dušu izveide, paklāja uzstādīšana smiltīs ātrās palīdzības piekļuvei un velosipēdu novietošanas statīvu  ierīkošana, intensīvi apmeklēto pludmaļu uzturēšana un uzlabošana. Tiks nodrošināta arī sabiedrības informēšana par projektu, tā mērķi, veiktajiem darbiem un rezultātiem.  

Projekta kopējais budžets - 199 565.00 EUR

Plašāka informācija pie projekta vadītājas Guntas Lukstiņas, 

LPS padomnieces attīstības un plānošanas jautājumos

Iepriekšējais
Nākamais