Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana

Strādājam konkurētspējīgai Eiropai!

Projekta mērķis: pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, lai uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.

Projekta partneri: Latvijas Pašvaldību savienība (LPS), Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA), Norvēģijas Vietējo un reģionālo varas iestāžu asociācija (KS).

Projekta ieviešanas periods: 06.2021.-04.2024.

Projekta aktivitātes:

•  pašvaldību sadarbības prakses Latvijā un tās uzlabošanas iespēju analīze (pētījums, reģionāli semināri pieredzes apmaiņai un diskusijām par pašvaldību sadarbības iespējām pēc ATR, ieteikumu izstrāde turpmākai pašvaldību sadarbībai Latvijā);
•    pilotaktivitāšu īstenošana, lai uzlabotu vai paplašinātu jau funkcionējošas starppašvaldību sadarbības formas, vai ieviestu jaunas;
•  labas pārvaldības uzlabošanas pasākumi Latvijas pašvaldībās (vadlīniju un ētikas pašnovērtējuma rīka izstrāde, apmācību semināri vietējiem politiķiem un pašvaldību darbiniekiem);
•    mācību vizītes uz Norvēģiju, Poliju un Somiju par labu pārvaldību un pašvaldību sadarbību;
•    Latvijas valstspilsētu darbības stratēģijas izstrāde līdz 2027.gadam;
•    LLPA speciālistu diskusiju platformas izveide un LLPA ekspertu tīkla izveide.

 

www.eeagrants.lv - plašāka informācija vienotajā Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta tīmekļvietnē. 

 

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” finansiālu atbalstu.

Ielādēt vecākus rakstus
Iepriekšējais
Nākamais

Mārupē notiks “Pašvaldību sadarbība kapitālsabiedrību un kapitāldaļu pārvaldības jomā” sanāksme

Strādājam konkurētspējīgai Eiropai!

Piektdien, 10. februārī, projekta “Latvijas pašvaldību sadarbības veicināšana un labas pārvaldības stiprināšana” ietvaros Mārupē notiks tīkla “Pašvaldību sadarbība kapitālsabiedrību un kapitāldaļu pārvaldības jomā” otrā sanāksme.

Tīkla sanāksmē tiks skatītas šādas tēmas:

·       Konkurences neitralitātes principi. Publiskas personas līdzdalības un papildpakalpojumu izvērtējums  kapitālsabiedrībās.

·       Komercdarbību atbalsta kontroles mehānismi, deleģēšanas līgumu problemātika pašvaldībās.

·       Ūdenssaimniecības pakalpojumu nepārtrauktība un kapitālsabiedrību sadarbības iespējas.

·       Pašvaldību un to kapitālsabiedrību sadarbība Notekūdeņu dūņu apsaimniekošanas stratēģijas  2022.- 2027.gadam ieviešanai.

·       Mārupes novada pašvaldības pieredze sadarbībā ar Konkurences padomi,  mājsaimniecību pieslēgumi centralizētai ūdenssaimniecības sistēmai.

·       Rīgas valsts pilsētas pašvaldības pieredze vienotu korporatīvās pārvaldības principu ieviešanā un aktualitātes šobrīd (t.sk. atklātuma princips, informācijas apmaiņa un skaidrs lomu sadalījums, ceļš uz biržu, starptautisko finanšu pārskatu standartu ieviešana).

·       Sociālā uzņēmējdarbība  Ogres novadā problēmas, risinājumi.

Sanāksme notiks Mārupes Kultūras namā no plkst. 10:00 līdz 15:00.

 

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” finansiālu atbalstu. Tā mērķis ir pašvaldību sadarbības optimizācija un labas pārvaldības principu veicināšana Latvijas pašvaldībās, lai uzlabotu publisko pakalpojumu kvalitāti un efektivitāti.